Με Κοινή Υπουργική Απόφαση της Υπουργού Παιδείας κ. Νίκης Κεραμέως και του Υφυπουργού Τουρισμού κ. Μάνου Κόνσολα, η οποία δημοσιεύθηκε στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως (ΦΕΚ 5824/Β/30-12-2020), εκσυγχρονίζεται και επεκτείνεται το πρόγραμμα σπουδών των δύο Ανωτέρων Σχολών Τουριστικής Εκπαίδευσης Ρόδου και Κρήτης, στο πλαίσιο της κυβερνητικής πολιτικής για την αναβάθμιση και την ανωτατοποίηση των Σχολών αυτών.
![](https://mintour.gov.gr/wp-content/uploads/2024/07/IMG-20240718-WA0003-288x300.jpg)
Δελτία Τύπου
Συνάντηση Όλ. Κεφαλογιάννη με τον Δήμαρχο Ρεθύμνου
Η αντιμετώπιση των προκλήσεων της νέας εποχής σε ό,τι αφορά στα θέματα ενίσχυσης υποδομών και βιωσιμότητας του Ρεθύμνου ως τουριστικού