Δήλωση του Υπουργού Τουρισμού Χάρη Θεοχάρη : ” Πρόεδρος του ΕΟΤ αναλαμβάνει η Άντζελα Γκερέκου, της οποίας η εμπειρία και οι γνώσεις πάνω σε θέματα τουρισμού θα συμβάλουν στην διαμόρφωση ενός σύγχρονου ΕΟΤ, προσαρμοσμένου στις νέες συνθήκες. Την καλωσορίζουμε και της ευχόμαστε καλή δύναμη.”
![](https://mintour.gov.gr/wp-content/uploads/2024/07/IMG-20240722-WA0000-300x269.jpg)
Δελτία Τύπου
Συνάντηση Όλ. Κεφαλογιάννη με το νέο προεδρείο του Συνδέσμου Δήμων Ιαματικών Πηγών Ελλάδας
Ο Ιαματικός Τουρισμός ως ειδική μορφή τουρισμού, μπορεί να συνεισφέρει σημαντικά στην άμβλυνση της εποχικότητας και τη βιώσιμη ανάπτυξη των